Promocje
Producenci
Jak pakujemy paczki?

Troszczysz się o środowisko? Problem wszędobylskiego plastiku nie jest Ci obojętny i starasz się tak robić zakupy, aby trudnych do recyklingu odpadów było jak najmniej? 

Wiemy, że coraz więcej osób zwraca uwagę na to, w jakie materiały pakowane są poszczególne produkty oraz w jaki sposób się je zabezpiecza na czas przesyłki. My również. :)

Dlatego ograniczamy ilość folii, pakujemy Wasze zakupy w szare kartony lub koperty bąbelkowe - jeśli produkty są bardzo małe, wykorzystujemy papierową taśmę klejącą, tekturę falistą, a wolne przestrzenie wypełniamy tzw. skropakiem.

Czym jest SKROPAK?

Być może te charakterystyczne "chrupki" wyglądają jak styropian, ale tak naprawdę skropak wytwarzany jest na bazie materiałów pochodzenia roślinnego. To jeden z najbardziej ekologicznych wypełniaczy - w 100% biodegradowalny i nietoksyczny. Jest łatwo i bezpiecznie utylizowany poprzez kompostowanie lub rozpuszczenie w wodzie. Nie zawiera toksycznych dodatków, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko wywołania podrażnień u dzieci. Skropak jest też bezpieczny dla zwierząt domowych. :) Chociaż do jedzenia się nie nadaje - a niejeden już się pomylił.

"Tak się chwalicie eko pakowaniem, a moje zakupy były owinięte kupą folii bąbelkowej! Skandal!"

Rzeczywiście może się tak zdarzyć, zwłaszcza w przypadku opakowań szklanych. Źle zabezpieczone słoiczki i buteleczki mogą nie wytrzymać złego traktowania paczek przez kurierów. Dlatego do ich pakowania używamy niechcianej folii bąbelkowej... którą sami otrzymujemy wraz z dostawami kosmetyków.

Niestety. Niektórzy producenci kosmetyków wysyłają nam mnóstwo folii bąbelkowej. Bezsensem byłoby ją tak po prostu wyrzucić, dlatego dajemy jej "drugie życie". Nie inaczej jest także w przypadku kartonów, tektury falistej i innych wypełniaczy, np. poduszek powietrznych. Innymi słowy - niemal każde opakowanie, które do nas przyjeżdża, zostaje w jakiś sposób ponownie wykorzystane i wysłane dalej w świat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl